You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

Version 1 Next »

A saját tétel kiírása funkció használata egyedi intézményi beállítástól függ, így az Új tétel és a Tétel kiírása gombok csak akkor láthatóak és használhatóak, ha ezt az intézmény engedélyezte.

A Neptun hallgatói weben a hallgatónak lehetősége van saját tétel kiírására és annak befizetésére, hogy eleget tudjon tenni egy-egy kötelezettségének. Ilyen lehet például egy ismétlő vizsgadíj, postázási díj vagy talár kölcsönzési díj.

Tétel kiírására 3 helyen is van lehetőség:

  1. A Pénzügyek/Áttekintés menüponton az Új tétel gombra kattintva:
    Új tétel - Áttekintés
  2. A Pénzügyek/Befizetendő menüpontok az Új tétel gombra kattintva:
    Új tétel - Befizetendő
  3. A Vizsgák/Vizsgajelentkezés menüponton az adott vizsga részleteiben a Díj kiírása gombra kattintva:
    Tétel kiírása vizsga felől

A tételkiírás folyamata

Az új tétel létrehozásának folyamata az Overview és a To be paid menüpontok felől indítva ugyanaz, viszont a vizsga részletek felől kötött. A vizsga részletek felőli tételkiírás leírása a Transcribe item fejezetben olvasható.

Az Áttekintés és a To be paid menüpontokon az Új tétel gombra kattintás után az alábbiak megadásával lehet tételt kiírni:

  1. Elsőként a fizetés jogcímét szükséges megadni, amely vagy Szolgáltatás jogcím vagy pedig Ismétlő vizsgadíj
    Fizetés jogcíme
  2. A megadott jogcímtől függően megjelennek a további kitöltendő adatok. A Félév legördülő mező segítségével lehetőség van az aktuális félévet megelőző, valamint azt követő félévre is ismételt vizsgadíjat kiírni. Mindkét jogcímnél lehetőség van a Minden félév opció kiválasztására
    félévválasztó mezőben, így a kapcsolódó tárgyaknál minden félévének tárgyai közül választhat a hallgató. Ebben az esetben a kiírás féléve mindig az aktuális félév lesz. 
    Szolgáltatás jogcím esetében választani kell szolgáltatás típust is, ami azt jelenti, hogy a hallgató pontosan milyen kiírást szeretne létrehozni és majd befizetni. Ilyen lehet például a képen is illusztrált diákigazolvány matrica elvesztésének pótlásának díja is. 
    Ismételt vizsgadíjSzolgáltatás jogcím
    Ismételt vizsgadíj és Szolgáltatás jogcímnél is kötelezővé teheti az intézmény a tárgy kiválasztását a Tárgy legördülő mezőben (a tárgy neve mögött a tárgy kódja is megjelenik a könnyebb azonosítás végett). A szolgáltatás jogcím esetén ez függ a szolgáltatás típustól, de erről mindig tájékoztat minket a felület, hogy az adott típushoz szükséges-e a tárgyválasztás vagy opcionális.
  3. Amennyiben a hallgató mindent megfelelően beállított akkor két lehetősége van a művelet befejezésére. A Létrehozás gombra kattintva az adott tétel létrehozásra kerül és megtalálható lesz a Befizetendő menüponton. Viszont lehetősége van arra is, hogy a Létrehozás és befizetés gombra kattintson. Ekkor a program felkínálja a befizetési módok ablakot, és kiírást a hallgató azonnal be is fizetheti, amelyet ezután a Paid items menüponton tekinthet meg.
    A rendszer a tétel kiírás sikerességéről (esetleges befizetés sikerességéről is) visszajelzést ad.

    A kiírt tétel neve a fizetési jogcímhez kapcsolódó díjtípus neve lesz, a fenti példával élve, ha a típus a Diákigazolvány matrica elvesztése, akkor a kiírt tétel neve is Diákigazolvány matrica elvesztése lesz, így a hallgató is könnyebben tud tájékozódni, hogy milyen nevű kiírást keressen az egyes menüpontokon.

A tételkiírás folyamatakor előfordulhat, hogy valamilyen okból kifolyólag sikertelen lesz. A sikertelenség okáról a felület mindig írásban tájékoztatja a hallgatót.

Szolgáltatási díj kiírása Záróvizsga tárgyhoz kapcsolódóan

Az intézmény követelhet olyan díjtételt is, amely a hallgató záróvizsga tárgyaival kapcsolatos, például Záróvizsga tárgy újbóli felvétele. Ebben az esetben a Szolgáltatás jogcím kiválasztása után a Félév mezőben megjelenik és kiválasztható Záróvizsga időszak lehetőség. Amennyiben a hallgató ezt a Záróvizsga időszak félév lehetőséget választja, akkor a tárgyválasztóban minden olyan záróvizsga tárgya meg fog jelenni, amelyet már felvett korábban, így záróvizsga tárgyhoz van lehetősége pénzügyi díjat kiírni. 

Amennyiben a hallgató tévesen írt ki valamilyen díjat, amit végül nem fog befizetni, akkor lehetősége van az adott tétel törölni. A törlés két irányból is elvégezhető: a Befizetendő listás felületen a tételt kijelölve az alsó menüsávban a Törlés gombra kattintva, vagy pedig az adott tétel részleteiben a Tétel törlése gombra kattintva. (A hallgatónak csak és kizárólag a maga által létrehozott díjakat van lehetősége törölni.)




  • No labels